Strefa Płatnego Parkowania w Oleśnicy

Sposoby pobierania opłat


Podstawowym sposobem pobierania opłat za parkowanie pojazdów są parkomaty, w których opłatę można wnosić gotówką – monetami o nominałach od 10 gr do 5 zł lub przy użyciu telefonów komórkowych.

Zakup biletu w parkomacie

1) Wsuń bilon do wlotu monet – w wyniku tej operacji nastąpi „wybudzenie” parkomatu. Na wyświetlaczu pojawi się m.in. informacja o wartości wrzuconych monet, długości opłaconego czasu parkowania oraz godzinie jego zakończenia.

2) Akceptuj operację (zakup biletu) za pomocą zielonego przycisku lub zrezygnuj za pomocą czerwonego przycisku. Po naciśnięciu przycisku zielonego nastąpi wydruk biletu, natomiast po naciśnięciu przycisku czerwonego nastąpi zwrot wrzuconych monet. W trakcie całej operacji zakupu biletu na wyświetlaczu pojawiać się będą tekstowe komunikaty pomocnicze. Minimalna opłata w parkomacie wynosi 50 gr.

Parkomat nie wydaje reszty!

Wykup abonamentu

Abonamenty dostępne są do zakupu w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania  ul. Młynarska 7/2, 56-400 Oleśnica. Więcej informacji o rodzajach abonamentów w zakładce Abonamenty.

Płatności mobilne

Zanim rozpoczniesz korzystanie z systemu płatności telefonem komórkowym odbierz w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania identyfikator T.

Usługę płatności telefonem komórkowy w Oleśnicy udostępnia MobiParking oraz od 1 czerwca 2022r. ANYPARK.

Umieść identyfikator za przednią szybą pojazdu.

1) Załóż konto i aktywuj usługę postępując zgodnie z załączoną do identyfikatora instrukcją.

2) Zasil konto wybraną przez siebie kwotą.

3) Rozpocznij operację płatności telefonem komórkowym wybierając numer przypisany do Twojego operatora (dla płatności SMS komenda: OLE, dla Numerów Specjalnych kod 714).

Więcej informacji w zakładce Płatności Mobilne.

Instrukcja mobiParking. Pobierz SkyCash, zasil konto, oznacz pojazd i gotowe!
Przewiń do góry